Stowarzyszenie


Stanowisko w sprawie referendum

W związku z faktem ogłoszenia referendum o odwołanie Burmistrza Gminy Brzeszcze oraz zarzutami, które zostały jej postawione Stowarzyszenie "Olimp" chce przedstawić swoje stanowisko w tej sprawie.

 

W odniesieniu do zarzutów, które zostały postawione Pani Burmistrz Cecylii Ślusarczyk w punktach 3 i 18, 24 dotyczących:

·         „Dyskryminacji osób niepełnosprawnych z terenu gminy Brzeszcze”

·         „Braku współpracy z organizacji pozarządowymi z teren gminy Brzeszcze”

·         „(...)Pozbawienia organizacji pozarządowych miejsca spotkań”
 

Zarząd Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych działający na terenie gminy Brzeszcze oświadcza, że obecna współpraca z władzami Gminy
i Panią Burmistrz układa się dobrze. Członkowie Stowarzyszenia mają zapewnione lokum i dotacje do rehabilitacji, wszystkie problemy, które dotyczą Stowarzyszenia są na bieżąco omawiane i rozwiązywane. Ponadto Stowarzyszenie otrzymało zapewnienie ze strony Pani Burmistrz, że po opuszczeniu budynku, który z przyczyn technicznych nie nadaje się do dalszego użytkowania, otrzymamy lokal na dalszą działalność Stowarzyszenia.

Chcemy również poinformować, że Pani Katarzyna Łęcka obecnie nie jest członkiem Stowarzyszenia, a co za tym idzie nie jest zorientowana w sytuacji współpracy Stowarzyszenia z Urzędem Gminy.

W związku z postawionymi zarzutami i faktem, że nikt ze strony Komitetu nie konsultował się z nami i nie uzyskał zgody by wypowiadać się w imieniu wszystkich osób niepełnosprawnych wyrażamy swój sprzeciw i nie podpisujemy się pod tą akcją.

 

 Dodano: 2017-01-17 21:19:16 przez użytkownika: Administrator

Strona może wykorzystywać pliki cookies, ułatwiające korzystanie z witryny. Nie przechowują one żadnych informacji o Tobie,
ani Twoim komputerze. Jeżœli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Zaloguj Copyright by Stowarzyszenie OLIMP. Wszelkie prawa zastrzeżone.