Stowarzyszenie
Stowarzyszenie powstało w 1990r. jako Koło Dzieci Specjalnej Troski z siedzibą w Przedszkolu nr 4. Od 2001r. po rejestracji w KRS w Krakowie uzyskaliśmy osobowość prawną jako Stowarzyszenie Rodziców na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „OLIMP" z siedzibą przy ul. Kosynierów 8 w Brzeszczach (były Urząd Gminy). Głównym naszym celem jest rehabilitacja fizyczna i psychiczna osób niepełnosprawnych. Zrzeszamy 72 dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z różnymi schorzeniami:
Stowarzyszenie posiada salę rehabilitacyjną wyposażoną w wysokiej klasy sprzęt rehabilitacyjny, medyczny i do fizjoterapii.
Nasi podopieczni objęci są opieką i pomocą fachowej kadry, którą zatrudnia stowarzyszenie.
Dwóch rehabilitantów prowadzi zajęcia na sali i dla cięższych przypadków w domu chorego.
Dzieci korzystają z indywidualnych zajęć z logopedą, psychologiem, pedagogiem. Zajęcia dostosowane są do indywidualnych potrzeb każdego dziecka zgodnie z zaleceniem lekarza specjalisty.
Terapeuci zajęciowi prowadzą terapie muzyką, zajęcia plastyczne, ceramiczne, robótki ręczne, gry i zabawy muzyczno- ruchowe, rytmika, treningi umiejętności społecznych.
Organizujemy turnusy rehabilitacyjne dla dzieci z opiekunem, spotkania okolicznościowe we własnym gronie jak również zorganizowane przez młodzież z LO w Brzeszczach, harcerzy.
Dzieci i młodzież biorą udział w wycieczkach, kuligach, festynach dla osób niepełnosprawnych w okolicznych miasteczkach.
Staramy się by nasze dzieci nie czuły się gorsze i mogły się cieszyć udziałem w takich imprezach, by mogły oglądać ciekawe miejsca tak jak ich zdrowi rówieśnicy. Nasza działalność jest bardzo konieczna w naszej Gminie. Niestety co roku przybywa dzieci niepełnosprawnych a dostęp do fachowej pomocy w zakładach Opieki Zdrowotnej jest coraz trudniejszy i kosztowniejszy. Głównym źródłem finansowania naszych działań jest Urząd Gminy. Niewielkie środki otrzymujemy z Urzędu wojewódzkiego i od nielicznych sponsorów. Bez tej pomocy jaką my możemy udzielić rodzicom wychowującym niepełnosprawne dzieci, rodzicom byłoby dużo ciężej żyć i stworzyć warunki do przezwyciężenia niepełnosprawności by mogły funkcjonować w życiu dorosłym gdy ich zabraknie. Jest to codzienna praca i współpraca rodzica, specjalisty z danej dziedziny i samego niepełnosprawnego.
Strona może wykorzystywać pliki cookies, ułatwiające korzystanie z witryny. Nie przechowują one żadnych informacji o Tobie,
ani Twoim komputerze. Jeżœli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Zaloguj Copyright by Stowarzyszenie OLIMP. Wszelkie prawa zastrzeżone.